Audi quattro Cup Poland
Największy amatorski turniej golfowy

Od ponad 30 lat Audi kojarzone jest ze sportową rywalizacją, precyzyjną techniką i pasją. Widać to doskonale podczas Audi quattro Cup, który jest przykładem doskonałego połączenia miłości do golfa i fascynacji modelami Audi.

Turniej Audi quattro Cup istniej już ponad trzydzieści lat. To największy spośród amatorskich turniejów golfa na świecie i jedyny, który tak silnie związany jest z marką Audi. Przyczyna wydaje się prosta – golf jest sportem opartym na doskonałej technice oraz precyzji. Dokładnie to samo możemy powiedzieć o samochodach spod znaku czterech pierścieni. Nic zatem dziwnego w tym, że motto Audi „Przewaga dzięki technice” idealnie pasuje również do golfa.

38 krajów, ponad 600 turniejów i prawie 70 000 uczestników każdego roku. To imponujący wynik, zwłaszcza że Audi quattro Cup cały czas się rozwija, zwiększając swój zasięg i prestiż. Liczba graczy biorących udział w poszczególnych turniejach rośnie podobnie jak liczba krajów organizujących rozgrywki. W roku 2016 dołączyła do nich Polska, dzięki czemu każdego lata na polach w Sobieniach Królewskich Golf & Country Club możemy oglądać najlepszych golfistów amatorów i podziwiać ich technikę.